Jak zarabiać na ankietach? Czy zarabianie na ankietach się opłaca?

W ostatnim czasie pojawiło się dużo możliwości pracy zdalnej. Jak jednak zarobić pieniądze beż doświadczenia? Dobrym sposobem na to może być wypełnianie ankiet. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak można zarobić w ten sposób, czy jest to bezpieczne i przede wszystkim – czy ankiety się opłacają?

Kto płaci za ankiety?

Często do ankiet podchodzimy nieufnie. Myślimy: kto chciałby nam zapłacić za wypełnienie ankiety? Odpowiedź jest prosta: Firmy, które zajmują się analizowaniem rynku. Dzięki ankietom zbierają informacje na temat potencjalnych klientów, jakie są jego preferencje, upodobania, nawyki czy zainteresowania. Na podstawie tych informacji, firma może tworzyć już szczegółową kampanię marketingową. Płatne ankiety pozwalają firmom na bezproblemowe określenie grupy docelowej, a także łatwiejsze dopasowanie produktów.

Jak zarabiać na ankietach?

Sprawa wygląda dość prosto. Musisz znaleźć stronę, która oferuje płatne ankiety, rejestrujesz się na niej. Część firm ma wymogi co do miejsca zamieszkania czy wieku, możesz więc dostawać różne ankiety, w zależności od informacji, które podałeś przy wypełnianiu profilu. Na podstawie tych informacji ankiety są personalizowane. Panelistą może zostać osoba, która ukończyła 16 lat.

Czy ankiety są bezpieczne?

To zależy. Ankiety stały się popularniejsze w ostatnim czasie, co przyczyniło się do tego, że na rynku pojawiło się więcej oszustów. Jednak jeśli będziesz korzystać tylko ze sprawdzonych firm, będziesz bezpieczny. Należy pamiętać jednak, że wypełnianie ankiet nie jest żadną formą zatrudnienia, nie jest też opodatkowane. Wypełnianie ankiety jest tak naprawdę braniem udziału w konkursie, działa na tej samej zasadzie, a twoje wynagrodzenie jest nagrodą.

Na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu ankiet?

Żeby wypełnianie ankiet było jak najbezpieczniejsze, zwróć uwagę, czy firma jest zarejestrowana w Polsce, czy posiada NIP i czy adres, który widnieje na stronie, faktycznie jest adresem biura, a nie np. magazynem – możesz to sprawdzić za pomocą Google Maps.

Czy zarabianie na ankietach się opłaca?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ankiety nie są formą zatrudnienia. Radzimy też, tak je traktować, ponieważ nie jest to praca, która zapewni ci stały dochód. Stawki za jedną ankietę bywają bardzo różne, może to być kilkadziesiąt groszy do kilku złotych. Różny jest też czas wypełniania ankiet, trudno więc jednoznacznie stwierdzić ile można zarobić, wypełniając ankiety. Ponadto nie ma pewności czy ankiety będą codziennie, Niektóre serwisy przesyłają przykładowo 3 ankiety w tygodniu. Często na stronach jest wymagana minimalna kwota do wypłaty, co znaczy, że jeśli nie zarobiłeś minimalnej kwoty, nie będziesz mógł jej wypłacić. Zwróć uwagę na sposób wypłaty środków, część serwisów zamiast przelewu na rachunek bankowy, oferuje vouchery o równowartości zarobionych pieniędzy. Może to być wada, ponieważ pieniądze można wtedy wydać tylko w określonych miejscach.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *