Jakie są wady i zalety inwestycji w kryptowaluty?

Bitcoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut. Nazwę tę słyszały nawet osoby, które nie są zainteresowane inwestowaniem w waluty kryptograficzne. Warto jednak wiedzieć, że całkiem sporo inwestorów lokuje posiadany kapitał w nich. Sprawdzamy, jakie są wady i zalety inwestycji w kryptowaluty.

Jakie są najbardziej znane kryptowaluty?

Rynek kryptowalut jest duży i rozbudowany. Aktualnie znaleźć można na nim kilkanaście tysięcy różnego rodzaju walut kryptograficznych. Jakie są popularne? Bez wątpienia należy wymienić bitcoina, a także:

  • DASH,
  • Dogecoin,
  • Ether,
  • Litecoin,
  • TRON,
  • Monero,
  • Zcash.

Aktualne kursy kryptowalut sprawdzisz na portfel bitcoin.pl, to także portfel (hot wallet), w którym możesz przechować swoje środki, dokonywać przelewów oraz sprzedaży, gdy cena będzie Ci odpowiadać.

Jakie są zalety inwestycji w kryptowaluty?

Biorąc pod uwagę dość sporą popularność kryptowalut, warto wziąć jako pierwsze na tapet ich zalety. Jakie one są? Inwestorzy przede wszystkim doceniają niskie opłaty transakcyjne. Platformy pozwalające na wymianę oraz przekazywanie kryptowalut pobierają stosunkowo niewielkie prowizje, a wszelkie transakcje dokonywane są szybko.

Wybierając znane kryptowaluty, można także mówić o stosunkowo wysokim bezpieczeństwie, ponieważ mają one dość dobre zabezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że blockchainy są częstym obiektem ataków hakerów. Istnieje także ryzyko skorzystania z usług nierzetelnego pośrednika w kupnie oraz sprzedaży coinów, co stanowi ryzyko utraty posiadanych środków.

W kwestii zalet kryptowalut warto wspomnieć także o ograniczonej podaży, która w przyszłości może pozwolić na ustabilizowanie się cen walut kryptograficznych. W kwestii przyszłych losów coinów warto także wspomnieć o możliwości zmniejszenie siły spekulantów oraz większego udziału walut kryptograficznych w dokonywanych na co dzień płatnościach, co może znacząco ułatwić funkcjonowanie.

W związku z dużym zróżnicowaniem rynku kryptowalut możliwa jest dywersyfikacja posiadanych w portfelu środków, co jest dobrą taktyką podczas dokonywania wszelkiego rodzaju inwestycji.

Pragniemy podkreślić, że powyższe zalety mają charakter informacyjny. W żadnym stopniu nie stanowią zachęty do inwestowania w kryptowaluty.

Jakie są wady inwestycji w kryptowaluty?

Kryptowaluty, choć posiadają wiele zalet, mają także wiele dość sporych wad. Do nich z całą pewnością zaliczyć można nieodwracalność operacji. Oznacza to, że dokonywane przelewy nie są ubezpieczone i gdy środki zostaną wysłane na zły adres, nie można w żaden sposób starać się o ich cofnięcie, zwrot.

Wiele osób zwraca także uwagę na niestabilność cen, jak i na fakt, że bardzo trudno jest wycenić waluty kryptograficzne. W krótkiej chwili można stracić tysiące, a nawet miliony zainwestowanych złotych w związku ze zmianami na rynku kryptowalut. W tej kwestii warto wspomnieć także o wysokiej podatności na spekulacje walut kryptograficznych.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *