5 pomysłów jak zarabiać w Internecie

Istnieją setki sposobów na zarabianie w internecie. Wystarczy trochę czasu, chęci i cierpliwości. Przedstawiamy pięć sposobów na dodatkowy zarobek online. Sprawdź, który z nich okaże się najskuteczniejszy i który będziesz mógł w łatwy sposób dostosować do swoich zainteresowań.

1. Płatne ankiety

Wypełnianie ankiet za pieniądze jest uważane za jeden z najprostszych sposobów na zarabianie przez internet. Na dodatek może być całkiem przyjemne, jeśli uda nam się znaleźć taką firmę, która dopasuje tematykę wysyłanych formularzy do naszych zainteresowań. A ile można zarobić na wypełnianiu ankiet online? Najczęściej od kilku groszy do 5 złotych za wypełnioną ankietę. Dlatego taką pracę można potraktować jako dodatkowe źródło dochodu.

A jak rozpocząć zarabianie pieniędzy na wypełnianiu ankiet w internecie? Najpierw musimy utworzyć konto na platformie, na której znajdują się płatne formularze, a następnie potwierdzić rejestrację poprzez e-mail, na który będą wysyłane nam ankiety do wypełnienia. Zazwyczaj już za samo utworzenie konta, nasze saldo zostanie zasilone niewielką kwotą w ramach podziękowania za podjęcie współpracy.

2. Gry, na których można zarobić

Na zarobki w internecie mogą liczyć również gamerzy, którzy połączą swoje hobby z możliwością czerpania dochodu. Do najpopularniejszych metod zarabiania na grach należy streaming, czyli udostępnianie swoich postępów w grze i ich komentowanie na serwisie streamingowym (np. na Twitchu). Widzom, którzy oglądają taką rozgrywkę wyświetlają się reklamy, z których przychód jest dzielony pomiędzy serwis a autora. Dodatkowo można zarabiać na dotacjach i subskrypcjach. Innym sposobem jest zarabianie na grach przeglądarkowych, typu MarketGlory czy Online Football Manager. Jednak w tym przypadku zarobek jest zazwyczaj symboliczny.

3. Jak zarabiać na blogu?

Na blogu również można zarobić, oczywiście pod warunkiem, że będziemy prowadzić go z pasją i zaangażowaniem. W przeciwnym razie żaden reklamodawca nie będzie chciał z nami współpracować. Ważna jest także sama tematyka, prowadząc setny blog o modzie, mamy nikłe szanse na to, że uda nam się wyróżnić na tle konkurencji. A jakie są sposoby na zarabianie na blogu? Przede wszystkim zamieszczanie artykułów sponsorowanych oraz reklam, programy partnerskie, a także bezpośrednia współpraca z markami.

zarabianie-na-blogu-jak-zarabiac-w-internecie

4. Jak zarabiać na Instagramie?

Bardzo podobnie wygląda zarabianie na Instagramie, które w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Influencerzy zarabiają tam pieniądze głównie dzięki współpracy z markami i sprzedaży własnych produktów. Najwięcej można zarobić na sponsorowanych postach, jednak na taką współprace mogą liczyć jedynie najpopularniejsi.

5. Konkursy internetowe

Dużo łatwiejszym i szybszym sposobem na zarabianie w internecie jest uczestniczenie w różnych konkursach online. W sieci jest ich tak wiele, że niekiedy nie trzeba się nawet specjalnie wysilać, by wygrać produkty codziennego użytku, akcesoria do domu, a nawet gotówkę. Aby zacząć zarabiać w ten sposób, warto stworzyć sobie listę serwisów, które publikują informacje o konkursach internetowych, a następnie codziennie je przeglądać i brać w nich udział.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *