Blogi kredytowe, finansowe, które warto czytać

W dobie internetu, możliwości pozyskiwania informacji na różne tematy, nie są niczym trudnym ani skomplikowanym. Równie łatwo każdy z nas może więc zasięgnąć wiedzy choćby o finansach, co może pomóc w lepszym rozplanowaniu naszych wydatków i ich zarządzaniem. Blogów kredytowych i finansowych przez lata namnożyło się wiele, które z nich są warte uwagi?

Gdzie szukać porad o finansach?

Finanse to temat bardzo aktualny i taki, który mimo wszystko towarzyszy nam cały czas. Chcąc nie chcąc, choć pieniądze szczęścia nie dają, to nie da się bez nich żyć i każdy z nas wie, że są po prostu potrzebne. Niestety powszechnym problemem jest brak umiejętności podstawowych w zakresie zarządzania finansami, co niestety często generuje problemy przez źle podejmowane decyzje. Dotyczy to zarówno nierozważnie wziętych kredytów, jak i codziennych wydatków, które mogą skutecznie odchudzać nam portfel. Dużą pomoc stanowią tutaj blogi i strony o finansach, które w sposób profesjonalny doradzają jak radzić sobie z finansami domowymi czy jak brać kredyty. Warto poznać kilka z najpopularniejszych.

Finanse Bardzo Osobiste

Jest to blog Marcina Iwucia, który prowadzony jest nieprzerwanie od kilku lat. Ten niedoszły chirurg, który zmienił swój kierunek zawodowy na ekonomię i od lat doradza ludziom, jak radzić sobie z finansami osobistymi, jak o nie dbać, jak oszczędzać i jak w prosty, choć czasochłonny sposób wyjść z kredytów i zadłużeń. Robi to, co kocha – zgłębia wiedzę o finansach oraz pomaga innym ludziom w potrzebie. Dodatkowo jest także autorem kilku książek w ten tematyki, na jego doświadczeniu można więc jak najbardziej polegać.

Jak oszczędzać pieniądze?

Blog pod nazwą jakoszczedzacpieniadze.pl, został stworzony przez Michała, który sukcesywnie prowadzi swoją stronę od 2012 roku. Początkowo pracował na etacie, jednak od jakiegoś czasu skupia się przede wszystkim na działalności bloga i tworzeniu porad finansowych. Jest to strona dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, po co w ogóle oszczędzać, jak to robić, jak wyglądają koszty naszego życia i w jaki sposób je obliczać. Chcąc dowiedzieć się jak rozplanować domowy budżet i rozsądnie wydawać pieniądze, warto zgłębić znajdujące się tam artykuły.

Rekin finansowy

To kolejny blog prowadzony przez profesjonalistę, ponieważ Szymon Ziemba, jest z zawodu finansistą, a swoją stronę prowadzi od 2015 roku, bardzo szybko zyskując na popularności, dzięki przedstawianym przez siebie treściom. Dotyka ona bardzo szerokiego pojęcia finansów – od oszczędzania, przez właściwe zarządzanie, aż po kredyty i inwestycje. Najważniejszą misją wyznaczoną przez blog jest edukacja finansowa czytelników, dzięki czemu każdy z nas będzie w stanie w sposób roztropny i świadomy zarządzać swoimi pieniędzmi.

Independent Trader

Independent Trader to obecnie jedna z największych stron o finansach, która obecnie zalicza się wręcz do portali. Można tu znaleźć szeroką wiedzę na temat oszczędzania, inwestycji oraz ogólnie o gospodarce polskiej i światowej. Zakres przedstawianych tematów jest naprawdę bardzo szeroki, co oznacza, że każdy może znaleźć wiedzę przydatną dla siebie – niezależnie od tego, czy jest zwykłym Kowalskim, czy przedsiębiorcą, czy kimś, kto pretenduje do zostania rekinem finansów.

Kobiece Finanse

Jest to przykład bloga prowadzonego przez doświadczoną kobietę, której największą pasją są finanse i zgłębianie wiedzy o nich. Treści zamieszczone na stronie kieruje do innych przedstawicielek płci pięknej, które pragną być pewne siebie, niezależne finansowo i planują pomnażać swój kapitał. Można więc dowiedzieć się jak oszczędzać, jak brać kredyty, co powinno się wiedzieć o inwestowaniu, a także poruszane są jak najbardziej aktualne tematy powiązane z obecnymi sytuacjami w kraju i za granicą. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poczytaj!

To zestawienie rzecz jasna jest bardzo przykładowe i nie wyczerpuje w pełni tematu. Podane wyżej blogi i strony o finansach są wyborem całkowicie subiektywnym i nie należy kierować się nim bezwzględnie. Rzecz jasna ich dużym plusem jest długoletnie doświadczenie oraz rzesza czytelników, warto mieć jednak na uwadze, że w blogowym świecie, podobnych stron nie brakuje. Szukając więc wartościowych informacji o finansach, warto kierować się różnymi źródłami, żeby mieć porównanie oraz punkt zaczepienia, który pozwoli na samodzielne myślenie i wypracowanie najlepszych metod zarządzania finansami.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *