Jak i gdzie kupić Bitcoin?

BTC, jak i inne kryptowaluty, można kupić na kilka sposobów. Najłatwiej skorzystać z kantoru Bitcoin lub giełdy kryptowalut. Jednak są też inne sposoby. Jak i gdzie kupić BTC przedstawiamy w artykule.

Kantor Bitcoin

Z tego sposobu na zakup kryptowalut najczęściej korzystają początkujący, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie BTC. Większość kantorów kryptowalut posiada specjalne zabezpieczenia, dzięki czemu twoje transakcje będą bezpieczne. Musisz jednak pamiętać, aby przed zakupem porównać ceny w różnych kantorach, ponieważ mogą się one różnić! Różny może być też sposób realizacji wpłat oraz prowizje. Jednak dużą zaletą tego sposobu na zakup BTC jest fakt, że transakcji możesz dokonywać w sposób całkowicie anonimowy, co znacznie przyspiesza cały proces.

BitBay, czyli giełda Bitcoin

Bitcoin można kupić również przez giełdę kryptowalut. Decydując się na tę opcję, najczęściej będziesz handlować po aktualnie najlepszym kursie. Jednak to rozwiązanie ma także kilka wad. Przede wszystkim, aby zacząć handlować na giełdzie, musisz się zarejestrować. Oznacza to, że nie kupisz BTC od razu, proces weryfikacyjny może zająć nawet kilka dni.

A na jakich giełdach warto kupić BTC? Przede wszystkim na tych renomowanych i zlokalizowanych w naszym państwie. Największą i najprężniej rozwijającą się giełdą Bitcoin w Polsce jest BitBay, z kolei za najpopularniejszą giełdę na świecie można uznać Binance.

Inne sposoby na zakup kryptowalut

Bitcoin możesz kupić również poprzez bezpośredni kontakt ze sprzedającym. Pomoże ci w tym Polskie Forum Bitcoin, gdzie znajdują się ogłoszenia, a także sporo rzetelnych informacji na temat kryptowalut. Możliwe jest również kupno Bitcoin na niektórych platformach przez PayPal. Jednak bardzo często, aby móc korzystać z tej usługi, trzeba najpierw utworzyć konto na stronie. Ze względów finansowych nie jest to najkorzystniejszy sposób na zakup kryptowaluty. Ponadto ta opcja wymaga od nas wykonania wielu czynności, co nie zawsze musi być bezpieczne.

Jak wymienić Bitcoin na złotówki?

A jak wymienić Bitcoin na złotówki i czy jest to w ogóle możliwe? Takie wirtualne aktywa można sprzedać na giełdzie za określoną kwotę, jednak trzeba pamiętać, że zostanie wtedy naliczona pewna prowizja. Kryptowaluty można również sprzedać za pomocą kantorów internetowych. Jest to jeden z najprostszych sposobów na przelanie tej kwoty bezpośrednio na konto bankowe. Jednak w tym przypadku nie jesteśmy już anonimowi. Coraz bardziej popularne stają się również Bitomaty, czyli bankomaty przeznaczone do obrotu kryptowalutami. Aby wymienić BTC na złotówki w takim urządzeniu, trzeba wcześniej przelać określoną ilość wirtualnej waluty na wskazany adres, a następnie wybrać odbiór w Bitomacie. W przypadku tego rozwiązania znów mamy zapewnioną anonimowość, co jest podstawowym założeniem korzystania z kryptowalut.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *