Jak zarabiać na kryptowalutach, czyli podstawy inwestowania w bitcoin i inne kryptowaluty

Temat kryptowalut jest bardzo popularny i co jakiś czas wywołuje spore zamieszanie w świecie finansów. Wypowiadają się o nich znane osobistości, takie jak m.in. Elon Musk, którego słowa często mają realny wpływ na kurs niektórych kryptowalut. Dla wielu osób jest to temat kontrowersyjny, jednak szansa łatwego zarobku kusi. Czy zwykły człowiek ma szansę zarobić na kryptowalutach? Jak inwestować w bitcoin?

Inwestowanie w kryptowaluty – podstawowe informacje

Na początku należy zaznaczyć, że inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne. Wynika to z faktu, że wpływ na nie mogą mieć dwa czynniki – rządy państw, które mają prawo w nie ingerować oraz wirtualni złodzieje, którzy kradną kryptowaluty. O tyle, o ile przed kradzieżą można się zabezpieczyć, to na decyzje polityków większego wpływu nie mamy. W związku z tym, jeśli już decydujemy się na inwestowanie w kryptowaluty, to należy poświęcić na to tylko taką sumę, którą możemy stracić, nie ponosząc przy tym zbyt dotkliwych konsekwencji. Oznacza to, że nie należy inwestować w ten sposób całych oszczędności.
Bardzo ważną zasadą inwestowania jest myślenie długoterminowe. Wymaga to co prawda stalowych nerwów i żyłki hazardzisty. Patrząc tylko na kurs bitcoina, który w tej chwili jest wart kilkadziesiąt tysięcy dolarów, widać, że warto przeczekać chwilowe załamania na giełdzie i nie panikować. Osoby, które sprzedały swoje zasoby tej kryptowaluty w czasie chwilowego spadku jej wartości, straciły większość kapitału. Gdyby spokojnie poczekały, osiągnęłyby ogromne zyski.

Nie tylko bitcoin – jakie inne kryptowaluty warto znać?

Podobnie jak w świecie tradycyjnych walut jest ich wiele, tak w świecie wirtualnym istnieją różne kryptowaluty. Oczywiście najpopularniejszą z nich jest bitcoin, warto jednak znać również Ethereum, Dash, Monero czy NEM. Co więcej, te mniej znane kryptowaluty często dają nam większe możliwości niż bitcoin. Jedną z ich zalet jest możliwość dokonywania przy ich użyciu transakcji. Podczas gdy płacenie bitcoinem jest niemożliwe w wielu przypadkach lub zwyczajnie nie ma sensu, mniej popularne kryptowaluty pozwalają na błyskawiczne dokonywanie płatności. Co ciekawe, banki również znalazły sposób na wykorzystanie kryptowalut. Dzięki Ripple mogą przelewać między sobą środki szybko i za darmo.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w krytowaluty to nic innego jak ich zakup, a następnie sprzedaż z zyskiem w najbardziej odpowiednim momencie. Zakupu można dokonać na dwa sposoby – anonimowo lub poddając się weryfikacji. Korzystając z polskiej giełdy BitBay, można dokonać zakupu kryptowaluty na oba sposoby, jeśli jednak mamy zamiar wpłacać środki w walutach takich jak EURO, PLN, czy USD (tzw. waluty fiducjarne), konieczne jest przejście weryfikacji, czyli przesłanie skanu swojego dokumentu tożsamości. Na polskiej giełdzie dostępnych jest tylko kilka kryptowalut, w tym m.in. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Lisk czy Bitcoin Cash.
Anonimowe kupowanie kryptowalut jest możliwe wtedy, gdy jesteśmy w stanie zapłacić za nie innymi kryptowalutami.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *