Najczęstsze pytania na temat promocji bankowych

Wielu z nas chętnie korzysta z wszelkiego rodzaju promocji podczas dokonywania zakupów stacjonarnie czy w sieci. Warto wiedzieć, że produkty bankowe również mogą stanowić bardzo atrakcyjną ofertę. Odpowiadamy na 5 najczęściej zadawanych pytań o promocje bankowe. Sprawdź, jak zarobić na swoim wyborze!

Czym są promocje bankowe?

Promocja bankowa to specjalna oferta banku, która pozwala na skorzystanie z określonego produktu na preferencyjnych warunkach. Może być kierowana jedynie do nowych klientów, jak i do aktualnych posiadaczy np. rachunków osobistych w danej instytucji. Korzystając z promocji bankowej, ma się nie tylko szanse na użycie danego produktu na preferencyjnych warunkach, ale także możliwość uzyskania specjalnych nagród. Bardzo często jest to gotówka. Kwoty mogą być różne, w zależności od złożoności warunków do spełnienia, wypłacane jednorazowo lub w kilku transzach. Banki mogą oferować jednak także atrakcyjne narody rzeczowe (w wielu przypadkach sprzęty elektroniczne), wszelkiego rodzaju zniżki, vouchery i bony do popularnych sklepów czy miejsc kultury oraz na stacje benzynowe. Nagrodą w promocji bankowej może być także cashback, czyli zwrot części kosztów poniesionych podczas zakupów opłaconych kartą lub BLIKiem. Zazwyczaj jest to od 1% do 5% wydanej kwoty.

Gdzie znaleźć najlepsze promocje bankowe?

Najlepszym miejscem do poszukiwania atrakcyjnych propozycji bez wątpienia jest internet. Serwisy związane z tematyką finansową bardzo często tworzą zestawiania najbardziej atrakcyjnych ofert w danym czasie. Promocji bankowych szukaj w rankingu www.zgarnijpremie.pl, gdzie zagregowanie najciekawsze propozycje w danym miesiącu. Tematyka ta może także zostać poruszona przez twórców internetowych dzielących się wiedzą na blogach, filmach video czy w podcastach, jednak w większości przypadków nie skupiają się oni na przedstawieniu szerokiej gamy promocji bankowych, a jedynie wybranej akcji. Warto podkreślić, że informacja o specjalnej ofercie nie musi być zamieszczona na stronie banku. Instytucje często podejmują się współpracy z domami mediowymi, których zadaniem jest zdobycie klientów i to właśnie one są jej organizatorami. W regulaminach musi być zawarta informacja na temat firmy odpowiedzialnej za daną promocję bankową.

Jakie produkty mogą brać udział w promocjach bankowych?

Promocjami bankowymi mogą zostać objęte różnego rodzaju produkty znajdujące się w ofercie instytucji. Najczęściej specjalnymi ofertami są konta osobiste, które można otworzyć na atrakcyjnych warunkach, a przy tym otrzymać dodatkową nagrodę, o której mowa powyżej. Wiele banków decyduje się także na przyznanie kart kredytowych na atrakcyjnych warunkach. Posiadając nadwyżki finansowe, warto zainteresować się promocjami bankowymi na lokaty i konta oszczędnościowe. Gdy zostaną otworzone w czasie trwania promocji bankowej, istnieje możliwość uzyskania dużo większego oprocentowania niż bez niej.

Jak wziąć udział w promocjach bankowych?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, w jaki sposób można wziąć udział w promocjach bankowych, ponieważ bardzo często ich warunki uzależnione są od rodzaju produktu, na który obowiązują oraz od wewnętrznych wymagań danej instytucji. W większości przypadków jednak konieczne jest wyrażenie zgody marketingowej. Dzięki niej bank oraz współpracujące z nim podmioty mają prawo do kontaktowania się w celu przedstawienia oferty handlowej. Może mieć on formę telefoniczną, SMS lub e-mailową. Ponadto wyrażone zezwolenia nie mogą być wycofane przed zakończeniem promocji. W przypadku promocji na konta osobiste bardzo ważna jest także konieczność wpłat na nowo otwarty rachunek. Mogą one być jednorazowe lub regularne. Banki mogą także zastrzec konieczność wpływu wynagrodzenia na nowo otwarte konto osobiste. W większości przypadków pojawia się także obowiązek dokonania płatności kartowych na określoną kwotę lub wykonanie wskazanej liczby transakcji w danym czasie. Wśród wymagań banków bardzo często pojawiają się konieczność zainstalowania aplikacji banku, dokonanie płatności BLIK lub telefonem.

W jakim celu instytucje organizują promocje bankowe?

Promocje bankowe to rozwiązanie korzystne zarówno dla klienta banku jak i samej instytucji. Jest to dla niej stosunkowo tania forma reklamy, pozwalająca na uzyskanie nowego, lokalnego klienta. Posiadając rachunek czy lokatę w danym banku, istnieje duże prawdopodobieństwo skorzystania z innych produktów oferowanych przez instytucję, gdy proponowane przez nią warunki okażą się korzystne. Dodatkowo często dobrze potraktowany klient poleca dany bank wśród swoich bliskich, co również stanowi kolejną korzyść dla instytucji.

2 thoughts on “Najczęstsze pytania na temat promocji bankowych

  • Dla mnie promocja bankowa to atrakcyjny produkt w rzetelnej instytucji, która dodatkowo oferuje bonus pieniężny za skorzystanie z takiej oferty. Kilka ciekawych w ostatnim czasie znalazłam i mogę polecić:)

  • No promki promkami, ale zarobić na tym się nie da, plus pamiętajmy, że banki często zmieniają warunki konta, i można w końcu zostać z kilkoma płatnymi rachunkami.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *