Przedstawiamy popularnych blogerów finansowych, co o nich wiemy?

Od kilku lat można zauważyć, że coraz bardziej interesujemy się naszymi finansami. Chętnie dokształcamy się w pozornie trudnych kwestiach takich jak: oszczędzanie, inwestycje, czy przyszła emerytura. Przedstawimy popularnych blogerów finansowych, których wpisy, a także poczynania poza siecią warto śledzić!

Kim są blogerzy finansowi?

W Internecie można odnaleźć bardzo wiele źródeł wiedzy na temat finansów. Warto jednak zdecydować się na wiarygodne i potwierdzone informacje. Najlepiej skorzystać z porad popularnych blogerów finansowych, którzy od lat edukują swoich czytelników, przekazując im wszechstronną wiedzę na temat finansów. Dzięki ich materiałom niestraszne będzie zaplanowanie domowego budżetu, oszczędzanie, gra na giełdzie, czy wzięcie kredytu. Warto regularnie zapoznawać się z treściami przedstawianymi przez blogerów finansowych, by mieć rzetelną wiedzę na różnorodne tematy związane z finansami.

Michał Szafrański

Michał Szafrański to bloger finansowy, którego chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Mimo braku ekonomicznego wykształcenia od 2012 roku prowadzi bloga jakoszczedzacpieniadze.pl, który został wielokrotnie utytułowany. Wielką sławę przyniósł mu jednak poradnik „Finansowy Ninja” wydany w 2016 roku, który stanowi świetne źródło wiedzy na temat finansów osobistych. W 2018 roku wydał on kolejną książkę –„Zaufanie, czyli waluta przyszłości”, w której opisuje swoją drogę do zostania popularnym blogerem finansowym. Ponadto Michał Szafrański tworzy w serwisie YouTube oraz nagrywa podcasty.

Michał Samcik

Michał Samcik od wielu lat związany jest z ekonomią – od 1997 roku jest dziennikarzem ekonomicznym, a w 2009 roku rozpoczął prace nad swoim blogiem subiektywnieofinansach.pl. Aktualnie jest to duży portal finansowy, dla którego treści tworzy 4 dziennikarzy. Dzięki temu informacje na platformie są bardzo różnorodne – m.in. finanse osobiste, produkty finansowe, prawa konsumentów, domowe rachunki, czy zachowania konsumentów.

Zbyszek Papiński

Podobnie jak wcześniej wymienieni blogerzy finansowy Zbyszek Papiński dość wcześnie rozpoczął swoją karierę w sieci. Jego blog appfunds.blogspot.pl działa od 2007 roku. Dzięki swojemu doświadczeniu zdobytemu podczas pracy dla serwisów giełdowych i biznesowych z łatwością przekazuje treści dotyczące inwestowania oraz oszczędzania. Dodatkowo na jego blogu znaleźć można newsy ze świata finansów czy interesujące raporty.

Danuta Duszeńczuk-Chmiel

Zamiłowanie Danuty Duszeńczyk-Chmiel do tematyki oszczędzania zaczęło się z dość prozaicznego powodu – chciała uniezależnić się finansowo od rodziców. Pierwsze wpisy na jej blogu kobiecefinanse.pl są historią jej „dojrzewania finansowego”. Dzisiaj stanowi on świetnie miejsce dla kobiet pragnących być silnymi, pewnymi siebie i niezależnymi finansowo osobami. Swoją wiedzę przekazuje nie tylko na blogu, ale i w książkach: „Pieniądze dla Pań. Krótki kurs finansów dla każdej z nas” i „Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas”.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *