Jak działa cashback?

Cashback to coraz popularniejsza usługa bankowa stanowiąca alternatywę dla wypłacania pieniędzy z bankomatów lub w oddziałach banków. Dzięki niej gotówkę możemy uzyskać podczas robienia zakupów lub podczas podróży. Jak więc działa usługa cashback i jak z niej skorzystać?

Co to jest cashback?

Usługa cashback skierowana jest do posiadaczy kart płatniczych wydanych przez Visę lub MasterCard. Dzięki niej można wypłacić pieniądze bez potrzeby szukania bankomatu odpowiedniego banku lub udawania się do konkretnego oddziału. Wiedząc, że nasz bank oferuje usługę cashback, pieniądze wypłacić można np. podczas zakupu wody mineralnej czy podczas tankowania na stacji benzynowej.

Jak działa cashback?

Cashback to usługa, która daje posiadaczowi karty płatniczej spory komfort. Jak ona działa? Wystarczy, że podczas jakiejkolwiek płatności kartą, nawet na drobną kwotę, zgłosi się sprzedawcy chęć wypłacenia gotówki. Oczywiście musi się to odbyć w sklepie lub punkcie usługowym, gdzie taka opcja jest możliwa. Takie miejsca oznaczone są logo cashback. Większość niezbędnych czynności wykonuje sprzedawca. My musimy jedynie potwierdzić transakcję wprowadzając PIN lub podpisując się na wydruku.

Ile można wypłacić przez cashback?

Przez cashback można wypłacić więcej niż wartość transakcji, którą właśnie przeprowadziliśmy. Oznacza to, że kupując coś o wartości 5 zł, możemy wypłacić nawet 100 zł. Są oczywiście limity jednorazowych wypłat, te uzależnione są od rodzaju karty płatniczej. Posiadacze kart Visa mogą jednorazowo wypłacić maksymalnie 300 zł, natomiast osoby korzystające z MasterCard kwotę mają wyższą, bo do 500 zł.

Ile kosztuje cashback?

W większości przypadków korzystanie z usługi cashback jest wolne od opłat. Warto jednak sprawdzać aktualne tabele opłat i prowizji, ponieważ w każdym banku może być inaczej. Darmowe wypłaty są alternatywą dla korzystania np. z obcych bankomatów, w których często trzeba płacić dodatkową prowizję. Opłaty i ograniczenia (np. do 1 darmowej wypłaty miesięcznie) wprowadzają nawet banki w swoich oddziałach.

Gdzie można wypłacić pieniądze przez cashback?

Warto sprawdzać aktualną listę sklepów i punktów usługowych, w których można wypłacić pieniądze za pomocą cashback. Stale się ona wydłuża i liczy sobie ponad 60 tysięcy takich miejsc. Pieniądze wypłacić można w sklepach sieci Żabka, Carrefour, Media Markt, Vobis, Empik, w kioskach RUCH, na stacjach benzynowych Orlen i Bliska.

Zalety korzystania z cashback

Korzystanie z usługi bankowej cashback to właściwie same zalety. Sprawdza się ona, kiedy znajdujemy się w miejscu, w którym nie mamy dostępu do bezpłatnego bankomatu. Wówczas możemy wypłacić pieniądze bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jeśli nasz bank nie pobiera opłat za cashback. Jest to opcja nie tylko opłacalna, ale i wygodna. Dzięki temu można zaoszczędzić czas na poszukiwania bankomatu, a przy okazji zrobić niezbędne zakupy. Na korzyść jest również to, że liczba punktów obsługujących cashback stale się zwiększa, co daje możliwość wypłaty gotówki nawet w małych miejscowościach.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *