Kto jest twórcą Ethereum, co wiemy o tej kryptowalucie?

Ethereum może być uznana za jedną z istotniejszych kryptowalut na rynku. Jest to zasługa szczególnym cechom tej krypto oraz zaletom głównej platformy, w ramach której funkcjonuje. Z racji jej dość wysokiej pozycji na rynku, warto dowiedzieć się, kto jest twórcą Ethereum oraz co wiemy o tej kryptowalucie.

Kto jest twórcą Ethereum?

Twórcą Ethereum jest Vitalik Buterin, który po praz pierwszy opisał jego koncept w publikacji z 2013 roku. Buterin jest kanadyjskim programistą, urodzonym w Rosji w 1994 roku. Oprócz swojego wkładu w rozwój kryptowaluty oraz zdecentralizowanej platformy ethereum jest on również znany, jako współautor jednego z pierwszych magazynów branżowych o tematyce krypto. Bitcoin Magazine, założony w 2012 roku to publikacja, której siedziba znajduje się obecnie w Nashville, Tennessee w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz tego, że jest on uznawany za jeden z pierwszych magazynów tematycznych, odnoszących się do kryptowalut, główną cechą Bitcoin Magazine było propagowanie i szerzenie wiedzy o fenomenie, jakim był wówczas Bitcoin. Tym samym, twórca ethereum może być uznany za jednego z głównego propagatora informacji o walutach kryptograficznych. Dzisiaj dostęp do informacji o kryptowalutach jest prosty, wystarczy odwiedzić strony, takie jak bitcoin.edu.pl, aby w każdej chwili zebrać komplet informacji ze środowiska.

Jakie są główne cechy Ethereum?

Sama wiedza o tym, czym jest Ethereum, jest dzisiaj dość prosta do uzyskania. Pełne zrozumienie rozwiązań technicznych może być nieco bardziej wymagające, ale główną ideą Ethereum, jest działanie w ramach zdecentralizowanego otwartego oprogramowania. Na dobrą sprawę, samo Ethereum często bywa także mylone z samą walutą. Lepszym określeniem na samą kryptowalutę jest tu Ether, czyli ETH. Jest to natywna jednostka płatnicza platformy o nazwie Ethereum.

Platforma ta umożliwia jej użytkownikom dostęp do sieci bloków, za pomocą która zapisuje niejako wszelkie przeprowadzanie transakcje oraz akcji w zdecentralizowanej sieci. Mówiąc jednak o możliwościach, jakie daje Ethereum, można wyróżnić operowanie głównymi tokenami ERC-20 oraz ERC-271 inaczej zwanymi NFC. Unikatowe tokeny NFC są szczególną formą prowadzenia wymiany w sieci. Dzięki zapisowi w sieci bloków jest możliwe wyróżnienie oryginalnego tokena NFC, co wykorzystywane jest podczas tworzenia, na przykład cyfrowych obiektów kolekcjonerskich.

Czym różnią się Ethereum i Bitcoin?

Należy jednak pamiętać, że Ethereum jako kryptowaluta jest jedną silniejszych na rynku, zaraz obok Bitcoin. Kurs Ethereum jest na tyle dynamiczny, że nie najlepiej sprawdzić go w danym momencie online. Co jednak można powiedzieć to, że na przestrzeni lat 1 eth mógł nieść za sobą wartość od 30 PLN do ponad 18000 PLN w szczytowych momentach. Porównując natomiast Bitcoin i Ethereum, relacja tych kryptowalut względem siebie przedstawiała się w zależności od 1 do 123 na korzyść BTC aż do 1 do 11 na korzyść BTC.

Mówiąc o prognozach Ethereum, warto jednak mieć na uwadze główną wadę BTC, a mianowicie fakt, iż Bitcoin jest kryptowalutą, której możliwa jest do „wydobycia” określona ilość. W porównaniu ETH nie tylko nie ma określonej podaży, Ethereum zakłada również możliwość ciągłej modyfikacji. Oznacza to więc, że nawet w przypadku kiedy nie będziemy mieć jak kupić Ethereum, jesteśmy w stanie „wykopać” kryptowalutę alternatywną.

Ethereum jest więc zagadnieniem szerokim, a sama technologia zdaje się dość dynamicznie rozwijać. Dla osób zainteresowanych tematyką, dobrym początkiem pogłębiania wiedzy może okazać się więc to, ko jest twórcą Ethereum, co wiemy o tej kryptowalucie. Warto wiedzieć, że to Vitalik Buterin jest odpowiedzialny za stworzenie tejże kryptowaluty, a główną jej cechą jest otwartość na modyfikacje. Porównując ETH z BTC warto również pamiętać, że Ethereum obecnie nie czeka na wyczerpanie swoich „zapasów”.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *