Popularne polskie vlogi finansowe, kredytowe na YouTube

Prowadzenie blogów o finansach w ostatnich latach stało się niezwykle popularne, dzięki czemu w sieci można znaleźć bardzo wiele stron, oferujących porady na temat tego, jak prowadzić budżet domowy czy jak planować wydatki. Nowym krokiem na drodze finansowej edukacji okazał się także YouTube. Vlogi finansowe nie są może aż tak popularne, ale jednak równie łatwo dostępne. Które z nich są obecnie najchętniej oglądane?

Jak znaleźć vlogi finansowe?

Prowadzenie vlogów czy też kanałów na YouTube ostatnimi laty stało się szalenie popularne, co widać doskonale po rosnącej liczbie osób, które się tym zajmują. Najczęściej spotyka się tutaj tematykę związaną z grami, a także ogólnie pojętym lifestyle’em, modą i podróżowaniem. Pojawia się też coraz więcej kanałów popularnonaukowych, czyli takich, które mają promować ogólnie pojętą naukę z najróżniejszych dziedzin życia.

Co jednak z edukacją finansową? Tutaj niestety jest nieco gorzej i choć na YouTube można znaleźć sporo nagrań poruszających tę tematykę, tak naprawdę nie ma tutaj wielu kanałów stricte jej poświęconych. Temat ten nie cieszy się tak dużą popularnością, przynajmniej na tym medium, ale warto przyjrzeć się tym vlogom, które mimo wszystko podjęły pewne próby w tym kierunku.

Filip Konarski Nieruchomości i podróże

Filip Konarski, to auto vloga, który w znacznym stopniu skupia się na tematyce nieruchomości, tym jak w nie inwestować, jak nie dać się oszukać, porusza kwestie związane z kupnem, sprzedażą, wynajmem i wiele, wiele innych. Podpowiada i doradza od najprostszych działań, po bardziej skomplikowane sprawy finansowe. Kanał obecnie posiada ponad 11 tys. subskrypcji i cały czas ukazują się nowe filmiki.

Marcin Iwuć Finanse Bardzo Osobiste

Marcin Iwuć to postać już znana, choć głównie przez wzgląd na prowadzony przez niego blog o tematyce finansowej. Może mało kto wie, ale ma on także swój kanał na YouTube, gdzie regularnie umieszcza nagrania o tym, jak planować domowy budżet, w jaki sposób inwestować, czym się kierować przy wyborze kredytów czy jak oszczędzać. Tematyka przez niego poruszana jest bardzo szeroka, dlatego ciężko przytoczyć tutaj wszystko. Trzeba samemu zobaczyć i posłuchać.

Doradca TV

Jest to kanał założony i prowadzony przez Tomasza Jaroszka, który skupia się na temacie związanym z pieniędzmi, a swoją wiedzę na ten temat stara się przekazać w sposób prosty i przystępny. Głównym jego zainteresowaniem jest inwestowanie i to, w jaki sposób robić to mądrze – jak zacząć, jak rozwinąć, w jaki sposób uniknąć często spotykanych błędów. Porusza kwestie ekonomiczne, także na poziomie globalnym.

Sprytny Pieniądz

Jest to kanał, który poświęcony jest szerokiemu tematowi finansów, temu, jak zarabiać, inwestować oraz oszczędzać. Ma charakter edukacyjny, jako że celem jest poszerzanie wiedzy o pieniądzach i tym, w jaki sposób nimi zarządzać. Kanał jest wciąż aktywny, a nowe filmy pojawiają się na nim w sposób regularny. Jedne z nowszych nagrań dotyczą między innymi tego, w jaki sposób się wzbogacić, jak właściwie zarządzać czasem czy jak zarabiać pieniądze na ankietach online… a to tylko początek.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *