Jak zacząć zarabiać na YouTube?

Jeśli jesteś internetowym twórcą, który publikuje filmy na platformie YouTube, z pewnością chciałbyś na tym zarabiać. Trzeba do tego spełnić szereg wymagań, ale w poniższym artykule wyjaśnimy, na co musisz zwrócić uwagę, tworząc materiały wideo i jak możesz zarobić na YouTube.

Sposoby zarabiania na YouTube

Często zarabianie na YT, kiedy już się jest bardziej znanym, polega po prostu na reklamowaniu produktu. Może to być tzw. „opening box video”, gdzie twórca na żywo otwiera przesyłkę od firmy i ocenia czy testuje dane przedmioty. W branży gier firmy wysyłają doładowania do kont graczy, by mogli zagrać w ich grę i nagrać transmisję podczas rozgrywki. Podobnie zarabiają kanały podróżnicze, które w zamian za film o danym miejscu, mogą spać w hotelu za darmo. Wszystko jednak zależy i od firmy i od twórcy, promowanie może przebiegać na różnych zasadach, z pewnością duże znaczenie ma tutaj ilość obserwujących.

Inne sposoby na zarobek na Youtube

Jeśli twoje konto jest w programie partnerskim YouTube, kanał może zarabiać pieniądze poprzez wspieranie. Subskrybenci mogą dodatkowo zapłacić za dodatkowe materiały, które dla nich przygotujesz. Dodatkowym zarobkiem może być też merch, są to przykładowo koszulki czy gadżety związane z twoim kanałem. Można też włączyć superczat i supernaklejki, za które fani dodatkowo płacą, by ich komentarze się wyróżniały. Ponadto, jeśli widz ogląda twoje filmy w Youtube Premium, możesz na nich więcej zarobić. Są to sprawdzone sposoby, o których mówi sama firma Google, jednak nie będą one działały dla małych twórców. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze w ten sposób, musisz zostać prawdziwym Influencerem na pełny etat.

Od ilu subskrypcji zarabia się na YouTube?

Jeśli masz ponad 1000 obserwujących, a twój kanał w ciągu ostatniego roku osiągnął 4 tysiące godzin spędzonych na oglądaniu materiałów, firma Google umożliwia podpinanie reklam do twoich filmów. Do podpięcia reklam do konta potrzebne jest tylko konto w serwisie AdSense. Trzeba jednak pamiętać, że Google może demonetyzować filmy, które naruszają politykę społeczności. Należy unikać materiałów:

  • szkodliwych,
  • nawołujących do przemocy,
  • szkodliwych,
  • szerzących mowę nienawiści,
  • spamowych,
  • pornograficznych.

Ponadto usuwane są materiały, które naruszają prawa autorskie. Google nie ma litości dla łamania praw autorskich i usuwa wtedy całe filmy.

Crowdfunding — sposób na zarabianie na YT

Wielu twórców internetowych dodatkowo otwiera konto na patronite.pl, gdzie widzowie mogą miesięcznie przelewać pieniądze lubionym twórcom. Polega to na tym, że twórca posiada plan finansowy, jeśli dany pułap zostanie przekroczony, to twórca spełnia obietnicę. Przykładowo: obiecałeś film o zarabianiu w social mediach, jeśli uzyskasz określoną ilość pieniędzy miesięcznie. Pułap został osiągnięty, możesz opublikować film! To są filmy sponsorowane przez widzów i nie powstałyby, gdyby nie ich wkład finansowy.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *