Jak zarabiać w Internecie? 5 pomysłów na pracę w domu

Pracować można na różne sposoby, nie tylko w biurze. Wiele osób, chociażby ze względu na swoją sytuację rodzinną czy zdrowotną, zmuszonych jest do pracy w domu. Niektórzy nawet zostają freelancerami, i chociaż nikt ich do tego nie zmusza, wolą pracować w domowych warunkach, co ma swoje plusy i minusy. A jak zarabiać w Internecie? Poniżej przedstawiamy pomysły na pracę w domu.

1. Zostań copywriterem

Zawód copywritera staje się w Polsce coraz popularniejszy, a to głównie z uwagi na to, że wykonywać go można właściwie w każdym miejscu, także w domu. Do pisania tekstów nie jest potrzebne biuro, jeśli ktoś potrafi sprawnie zredagować artykuł poza nim. Wiele jest agencji marketingowych, które chcą podjąć stałą współpracę z copywriterami. Najczęściej chodzi o napisanie kilku tekstów miesięcznie na wybrany przez klienta temat. Najważniejsze w tej branży jest ustalenie odpowiedniej stawki, przeważnie jest ona liczona od liczby znaków, słów lub za roboczogodzinę.

2. Tłumacz teksty

Jeśli jesteś po filologii angielskiej, hiszpańskiej lub jakiejkolwiek innej, albo gdy masz zdolności językowe, możesz pomyśleć o tłumaczeniach. Nie zawsze muszą być one wykonywane przez tłumacza przysięgłego. Jest szereg ofert, by przetłumaczyć jakiś artykuł, treści na stronę, opisy produktów itp., które można wykonać, znając po prostu dobrze jakiś obcy język. Do tego też wcale nie potrzeba biura, a jedynie ciszy i może czasem słownika, gdy w grę wchodzi specjalistyczne słownictwo.

3. Zrób karierę jako bloger

W dzisiejszych czasach wiele nie trzeba, aby odnieść sukces w social mediach. Coraz częściej podczas rozmów mówi się, że coś widziało się u blogera, są nawet organizowane konkursy, gdzie wyłaniani są najlepsi „pisarze” z danej kategorii. Wiele osób potrafi już na blogach zarabiać, chociażby reklamując produkty danych firm, pisząc ich recenzje itp. Blogi dziś dotyczą już nie tylko stron, na których można pisać wirtualny pamiętnik, jak kiedyś. Dzisiaj można prowadzić nawet tematyczne profile w mediach społecznościowych, np. na Instagramie. Konieczne jest jednak kategorii, na której będziemy się skupiać. Mogą to być kulinaria, fotografia, kosmetyki, moda itd.

4. Przepisuj teksty z nośników

W domu można zarobić też na przepisywaniu tekstów z nośników. W Internecie znaleźć można mnóstwo ofert dotyczących zmiany nagrań audio na pliki tekstowe. Nie jest to może szczególnie rozwijająca i kreatywna praca, niektórych może nawet znużyć, ale z pewnością jest to szansa na dodatkowy zarobek.

5. Handluj w Internecie

W USA jest to bardzo popularny sposób na dorobienie do wypłaty, u nas jest on na razie niszowy, a przynajmniej wiele się o nim nie mówi. Chodzi o wynajdywanie ładnych, modnych ubrań i akcesoriów w secondhandach i sprzedawanie ich przez Internet za wyższą cenę. Takie rzeczy warto oczywiście uprać, uprasować i ładnie sfotografować, aby szybko się sprzedały. Największe wzięcie mają ubrania markowe, najlepiej od znanych projektantów. Na tych naprawdę można sporo zarobić.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *