Jak oszczędzać baterię w telefonie? 5 sposobów na oszczędzanie baterii w smartfonie

Bateria w Twoim telefonie szybko się rozładowuje podczas intensywnego użytkowania urządzenia? Zatem, jak przedłużyć jej żywotność, by telefon nie wymagał częstego ładowania? Poznaj 5 sposobów na oszczędzanie baterii w smartfonie, a zdziwisz się, jak długo można korzystać z telefonu na jednym ładowaniu.

  1. Przyciemnij ekran telefonu
  2. Korzystaj z trybu oszczędzania baterii
  3. Wyłącz funkcje i aplikacje, których aktualnie nie używasz
  4. Ustaw możliwie krótki czas wygaszania ekranu
  5. Nie pozwól, aby bateria w telefonie całkowicie się rozładowała

1. Przyciemnij ekran telefonu

Jeśli zastanawiasz się, jak oszczędzać baterię w telefonie, to jedną z elementarnych czynności, jaką powinieneś wykonać, jest zmniejszenie jasności ekranu. Do komfortowego korzystania ze smartfona przy sztucznym i naturalnym oświetleniu wystarczy utrzymywać jasność na poziomie 50%. Ponadto patrzenie na mocno rozświetlony ekran może być nieprzyjemne dla oczu, więc nawet wskazane jest obniżenie poziomu jasności. Niektóre smartfony posiadają również opcję dostosowania poziomu jasności ekranu do poziomu oświetlenia otoczenia. Jednak samo korzystanie z tej funkcji może wpływać na dodatkowe zużycie baterii. Dobrym rozwiązaniem jest także zmiana trybu wyświetlacza na ciemny. W ten sposób zmniejszy się pobór energii potrzebnej do jego zasilania.

2. Korzystaj z trybu oszczędzania baterii

Kolejnym sposobem na przedłużenie żywotności baterii w telefonie jest korzystanie z trybu oszczędzania baterii. W większości smartfonów istnieje możliwość ustawienia, kiedy taka opcja powinna się włączyć. Uruchomienie trybu oszczędnego wiąże się z ograniczeniem części procesów odbywających się w tle na urządzeniu — takich jak przetwarzanie danych, usługi lokalizacyjne czy też aktualizacje. Niektóre telefony umożliwiają włączenie intensywnego oszczędzania energii, gdy poziom naładowania baterii w smartfonie spada do 10%. Wtedy korzystanie z telefonu ogranicza się tylko do wykonywania połączeń i odbierania SMS-ów.

3. Wyłącz funkcje i aplikacje, których aktualnie nie używasz

Jak jeszcze można oszczędzać baterię w telefonie? Dobre rozwiązanie stanowi wyłączenie tych funkcji w telefonie, z których aktualnie nie korzystasz — np. Bluetootha, NFC, tetheringu czy też lokalizacji GPS. Ogranicz też działanie aplikacji w tle, ponieważ to również mocno zużywa energię.

4. Ustaw możliwie krótki czas wygaszania ekranu

Sposobem na oszczędzanie baterii jest także ustawienie możliwie jak najkrótszego czasu, po którym urządzenie przechodzi w fazę uśpienia — optymalnym czasem wygaszenia ekranu w przypadku braku aktywności jest 15 sekund. W ten sposób wyświetlacz będzie zużywał mniej energii. Możesz także korzystać z opcji wygaszania ekranu za każdym razem, gdy nie używasz smartfona.

5. Nie pozwól, aby bateria w telefonie całkowicie się rozładowała

Jeśli zależy Ci, aby bateria w telefonie dłużej trzymała, nie dopuszczaj do jej całkowitego rozładowania. To skraca żywotność baterii i sprawia, że jej poziom spada znacznie szybciej. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest systematyczne podładowywanie baterii.

Metod oszczędzania baterii w telefonie jest bardzo wiele. Do najbardziej podstawowych należą przyciemnienie ekranu, ograniczenie działa aplikacji w tle i korzystanie z trybu oszczędzania energii.

3 thoughts on “Jak oszczędzać baterię w telefonie? 5 sposobów na oszczędzanie baterii w smartfonie

  • Ja dodam jeszcze, że warto sprawdzić użycie baterii przez aplikacje w tle, bo one pobierają dużo energii

  • Korzystam z tych wszystkich rad i naprawdę oszczędzanie baterii w telefonie w końcu zaczęło działać 🙂

  • Tryb oszczędzanie baterii jest świetny, korzystam z niego w zasadzie codziennie – kiedy jestem w pracy. Przydaje się, bo przecież i tak wtedy nie korzystam z telefonu komórkowego, więc po co tracić baterię na darmo 😀

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *