Jak zarabiać na Facebooku? 5 sposobów

Na mediach społecznościowych da się zarabiać, w dzisiejszym artykule podzielimy się sposobami na zarabianie na Facebooku. Jest na to kilka sposobów, jednak do zarabiania online trzeba podejść z głową i zrobić to w odpowiedni sposób. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zarabianie przez stronę na Fb.

Co zrobić, żeby zarabiać na Facebooku?

Na Facebooku owszem można zarobić i to na kilka różnych sposobów, za chwilę o nich napiszemy. Najpierw jednak chcielibyśmy skupić się na tym, co zrobić, żeby zarabianie na Fb było skuteczne. Przede wszystkim potrzebne jest grono odbiorców, bez niego żadne działania nie będą skuteczne. Co znaczy, że musimy umiejętnie prowadzić fanpage i budować społeczność wokół niego, która będzie reagować na posty i wchodzić z nimi w interakcje. Tylko dzięki ruchowi na stronie możemy zapewnić sobie zarobek poprzez Facebooka.

1. Tworzenie profili na Facebooku i sprzedawanie ich

Niektórzy swój zarobek opierają na najtrudniejszym, czyli na stworzeniu strony na Fb i zebraniu na niej potencjalnych zainteresowanych, którzy będą wchodzili w interakcje, lajkowali czy komentowali posty. To rzecz najtrudniejsza do zrobienia, bez drobnego pomysłu trudno utrzymać zainteresowanie. Dlatego też niektórzy zajmują się wyłącznie tym, a następnie oferują sprzedaż strony fanpage za duże pieniądze. Można na tym dobrze zarobić, ponieważ oferta strony już z aktywnymi użytkownikami brzmi bardzo kusząco, dla kogoś, kto chciałby zacząć od razu na niej zarabiać.

2. Publikowanie na fanpage FB materiałów sponsorowanych

Kiedy już ma się zbudowaną społeczność, można publikować materiały sponsorowane. W ten sposób zarabiają głównie Influencerzy, którzy swoim fanom pokazują różnego rodzaju produkty. Często działa to na zasadzie barteru lub firmy nawet płacą influencerom za to, by oni pokazali ich produkty. Przy dużej rozpoznawalności strony można liczyć na to, że i nam ktoś zapłaci za posty z materiałami sponsorowanymi.

3. Programy afiliacyjne na Facebooku

Dobrym sposobem na zarobek na Fb są także linki afiliacyjne, za każde wejście możemy otrzymać prowizję za odwiedzającego. Im więcej wejść, tym większe zarobki, dlatego tak ważne jest budowanie społeczności wokół strony. Strona nie może być całą zapełniona linkami, w takie linki produktów nikt nie będzie chciał wejść, jest to coś, co należy robić z głową, linków partnerskich nie może być zbyt dużo, ponieważ ich nadmiar może doprowadzić do braku zainteresowania, a co za tym idzie – do mniejszych zarobków z Fb.

4. Subskrypcje dla fanów fanpage na Facebooku

Na stronie Facebooka, w kursie o tym, jak zarabiać na Facebooku można znaleźć kilka ciekawych opcji, które albo już zostały wprowadzone, albo zostaną. My ich jeszcze nie widzieliśmy, Facebook informuje o subskrypcjach dla fanów, mogą oni bezpośrednio wspierać finansowo daną stronę. To dobra opcja dla artystów, ich fani będą mogli wesprzeć ich pracę przez drobne datki. Patroni, którzy wspierają finansowo fanpage, mogą otrzymywać w zamian ekskluzywne treści.

5. Promowanie firmy i jej produktów na FB

Ostatni sposób jest raczej zarezerwowany dla firm, fanpage z dobrze zbudowaną społecznością to źródło potencjalnych klientów. Warto zatem prowadzić firmową stronę, która swoimi postami będzie zachęcać do zakupów produktów danej firmy. Można to dodatkowo ułatwić, otwierając sklep bezpośrednio na stronie fanpage’a.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *