Tanie wakacje – jak szukać tanich wakacji, lotów?

Jak podróżować za grosze? Gdzie rezerwować tanie wakacje i jak szukać biletów lotniczych za mniej niż 30 złotych? Zdradzamy wszelkie tajniki taniego podróżowania.

Tanie wakacje poza sezonem

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wakacje z biura podróży, czy na te organizowane na własną rękę, najtańsze oferty znajdziemy poza sezonem. I wcale nie oznacza to, że ominie nas plażowanie czy pływanie w morzu i na basenach. W Hiszpanii, Portugalii, na południu Włoch czy na wyspach takich jak Majorka, czy Madera, ciepło może być nawet w marcu. Dlatego, jeśli nie chcemy wydać majątku za wakacje, powinniśmy pomyśleć o urlopie w okresie od października do maja.

Co więcej, w tym czasie tańsze są nie tylko loty i noclegi, ale również życie w popularnych kurortach. Sprzedawcy obniżają wtedy ceny w sklepach, a w restauracjach można zjeść dobrze za całkiem przyzwoite pieniądze. Dlatego ogólny koszt wakacji poza sezonem zazwyczaj jest o połowę niższy.

Jak szukać tanich lotów?

Organizację wakacji na własną rękę należy zacząć od znalezienia tanich biletów lotniczych. Jak to zrobić? Przede wszystkim nie do końca wierzyć popularnym aplikacjom i serwisom, które znajdują za nas tanie bilety… lub korzystać z nich, ale tylko w celu obserwowania ofert. Jeśli chcemy znaleźć naprawdę tanie bilety, powinniśmy sprawdzać ich ceny bezpośrednio na stronie przewoźnika (najlepiej Ryanair lub Wizz Air) 2-3 miesiące przed planowanym odlotem. Najtańsze bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc jeśli nie zarezerwujemy ich odpowiednio szybko, to cena może się znacząco zmienić.

tanie-wakacje-jak-szukac-tanich-lotow

A kiedy warto rezerwować bilety lotnicze? Warto korzystać z sezonowych wyprzedaży, które na stronach tanich linii lotniczych są na przełomie grudnia i stycznia oraz w okolicach czerwca. W tym czasie bilety lotnicze do europejskich miast zazwyczaj są najtańsze. Oprócz tego można znaleźć promocje z okazji Hellowen, Black Friday czy Cyber Mondey. W tym roku bilety Ryanair do niektórych miast w Cyberponiedziałek można było kupić za 19 złotych!

Tanie noclegi – jak szukać?

Drugim krokiem przy samodzielnej organizacji tanich wakacji jest znalezienie noclegu. Jeśli decydujemy się na podróż za granicę, najtańsze oferty możemy znaleźć na takich stronach jak Booking, Agoda czy AirBnb. W tym ostatnim serwisie gospodarze oferują miejsce do spania w swoim domu lub w apartamencie, który posiadają. Dzięki Airbnb można znaleźć naprawdę piękne i nietypowe noclegi za całkiem przyzwoitą cenę.

Wakacje last minute i first minute

Na tanie wakacje można też pojechać z biura podroży, które oferuje wakacje last minute lub first minute. Ceny rezerwacji z dużym wyprzedzeniem lub na ostatni moment mogą być znacznie niższe niż ceny wakacji rezerwowanych 2 miesiące przed wyjazdem. Na takie tanie wczasy z biurem podróży warto się zdecydować, jeśli chcemy odwiedzić jakiś egzotyczny kraj lub gdy nie chcemy sami zajmować się organizacją całej podróży.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *